تمدید قرار بازداشت روزنامه‌نگار زندانی تا یک ماه دیگر Reviewed by Momizat on . براساس گزارش تعدادی از وب سایتها، شعبه دوم دادسرای رسانه روز سه شنبه قرار بازداشت موقت ساسان آقایی، معاون سردبیر روزنامه اعتماد را به مدت یک ماه دیگر تمدید کرد. براساس گزارش تعدادی از وب سایتها، شعبه دوم دادسرای رسانه روز سه شنبه قرار بازداشت موقت ساسان آقایی، معاون سردبیر روزنامه اعتماد را به مدت یک ماه دیگر تمدید کرد. Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تمدید قرار بازداشت روزنامه‌نگار زندانی تا یک ماه دیگر

تمدید قرار بازداشت روزنامه‌نگار زندانی تا یک ماه دیگر

تمدید قرار بازداشت روزنامه‌نگار زندانی تا یک ماه دیگر
 
براساس گزارش تعدادی از وب سایتها، شعبه دوم دادسرای رسانه روز سه شنبه قرار بازداشت موقت ساسان آقایی، معاون سردبیر روزنامه اعتماد را به مدت یک ماه دیگر تمدید کرد.

کیهان نوین: ساسان آقایی روز ۲۱ مرداد بازداشت شد و از آن تاریخ در بند ۲۴۱ زندان اوین متعلق به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه در انفرادی به سر می برد.

درهمین حال سازمان دید‌بان حقوق بشر از مسئولان جمهوری اسلامی  خواست که ساسان آقایی و یغما فشخامی را «فورا آزاد یا محاکمه عادلانه‌ای برای آنان برگزار کنند».

به گفته این سازمان،قوه قضائیه و نهادهای امنیتی این دو روزنامه نگار را « بدون اتهامی واضح» در بازداشت نگاه داشته‌اند.

یک منبع نزدیک به خانواده‌ ساسان آقایی که نخواست نامش فاش شود، به این سازمان اعلام کرد که این روزنامه نگار«تحت فشار است» تا «به ارتباط با وب‌سایت آمدنیوز اعتراف کند».

درهمین حال برخی وب سایتها به نقل از افراد نزدیک به ساسان آقایی اعلام کردند که بازجوها دلیل بازداشت این روزنامه نگار را تنها اعتراف افراد دیگر علیه او اعلام کرده اند.

مادر ساسان آقایی روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد اعلام کرده که پسرش در دادسرا «قویا عنوان می‌کرد هیچ کار خلاف قانونی مرتکب نشده است».

یغما فشخامی دیگر روزنامه نگار زندانی نیز عصر روز ۳۰ مرداد امسال بازداشت شد.

رضا معینی، مسئول میز ایران در گزارشگران بدون مرز،‌ این بازداشت‌ها را نشان‌دهنده آغاز دور جدیدی از سرکوب روزنامه‌نگاران در ایران می‌داند.

فشخامی در سال ۹۴ نیز بازداشت شد و مدتی زندانی بود. وی خبرنگار ماهنامه «پیام هاجر» و خبرنگار سابق روزنامه «روزان» بوده ‌است.

ادامه بازداشت روزنامه نگاران در ایران درحالی است که برخی از روزنامه نگاران زندانی درسالهای گذشته در مدت زندان سلامتی خود را از دست داده اند.

علیرضا رجایی، روزنامه‌نگار و از فعالان ملی – مذهبی، پس از عمل جراحی، چشم راست و بخشی از ماهیچه و استخوان‌های سمت راست صورتش را از دست داده است.

درحالی که خانواده آقای رجایی از عدم رسیدگی پزشکی به وی در هنگام گذراندن دوره زندانش خبر داده بودند، سخنگوی قوه قضائیه مدعی شده که آقای رجایی در دوره زندان خدمات پزشکی دریافت کرده و پس از آزادی به سرطان مبتلا شده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5359

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا