بازداشت راحله راحمی پور توسط نیروهای امنیتی Reviewed by Momizat on .  روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه راحله راحمی پور از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. کیهان نوین: مأموران امنیتی در ساعات اولیه نوزدهم شهریورماه با حکم قضایی از سوی  روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه راحله راحمی پور از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. کیهان نوین: مأموران امنیتی در ساعات اولیه نوزدهم شهریورماه با حکم قضایی از سوی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » بازداشت راحله راحمی پور توسط نیروهای امنیتی

بازداشت راحله راحمی پور توسط نیروهای امنیتی

بازداشت راحله راحمی پور توسط نیروهای امنیتی
 
 روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه راحله راحمی پور از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

کیهان نوین: مأموران امنیتی در ساعات اولیه نوزدهم شهریورماه با حکم قضایی از سوی شعبه شش دادسرای اوین، راحله راحمی پور را پس از تفتیش منزل بازداشت کردند.

لازم به ذکر است که راحله راحمی پور در حال حاضر در بازداشت‌گاه اوین زندانی است و تلاش وکیل وی برای ملاقات با او یا کسب جزییات بیشتر بی‌نتیجه مانده است.

راحله راحمی پور سال‌هاست پیگیر سرنوشت نوزاد برادر و برادرش است که در دهه ۶۰ در زندان اوین بوده‌اند.

فشارها بر راحله راحمی پور زمانی آغاز شد که گروه کاری ناپدیدشدگان قهری سازمان ملل رسیدگی به این پرونده را آغاز کرد و از دولت ایران درباره نوزاد، گلرو راحمی‌پور و همینطور، پدر وی، حسین راحمی‌پور توضیح خواست. حسین راحمی پور، دندانپزشک و از زندانیان سیاسی زمان شاه به همراه همسر باردارش در سال ۶۲ دستگیر شده بود. در فروردین ماه ۶۳ به خانواده راحمی پور اطلاع دادند گلرو، فرزند این زن و شوهر که در زندان اوین به دنیا آمده بود مرده است و در شهریور ماه همان سال نیز تلفنی به خانواده گفتند که حسین راحمی پور «به درک واصل شده است.»

پس از ماه ها آزار و اذیت خانواده و بازپرسی‌های مکرر در دادسرای انقلاب، در بهمن ماه سال ۱۳۹۵، صلواتی، قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب وجود این نوزاد را انکار کرد و آن را ساخته و پرداخته تخیل راحله راحمی‌پورخواند. وی راحمی پور را به یک سال حبس به اتهام انجام عملیات تبلیغی علیه نظام محکوم کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2421

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا