امضای بزرگترین قرارداد تسلیحاتی ترکیه با روسیه Reviewed by Momizat on . ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و همتای ترکیه‌ای‌اش رجب طیب اردوغان  ترکیه بر سر خرید سامانه موشکی "اس ۴۰۰" با روسیه به توافق رسیده و هم‌زمان با امضای این قرا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و همتای ترکیه‌ای‌اش رجب طیب اردوغان  ترکیه بر سر خرید سامانه موشکی "اس ۴۰۰" با روسیه به توافق رسیده و هم‌زمان با امضای این قرا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » امضای بزرگترین قرارداد تسلیحاتی ترکیه با روسیه

امضای بزرگترین قرارداد تسلیحاتی ترکیه با روسیه

امضای بزرگترین قرارداد تسلیحاتی ترکیه با روسیه
 
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و همتای ترکیه‌ای‌اش رجب طیب اردوغان  ترکیه بر سر خرید سامانه موشکی “اس ۴۰۰” با روسیه به توافق رسیده و هم‌زمان با امضای این قرارداد، پول پیش معامله را هم پرداخت کرده است.کیهان نوین: ترکیه سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ را از روسیه می‌خرد. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور از امضای قرارداد این معامله خبر داده است.
به گفته اردوغان، ترکیه پول پیش معامله را پرداخت هم کرده است. این بزرگترین معامله تسلیحاتی تاکنونی این کشورِ عضو ناتو با روسیه است.

آمریکا پیش‌تر قصد شریک خود در ناتو را برای این معامله سنگین با روسیه مورد انتقاد قرار داده بود. وزارت دفاع آمریکا هشدار داده بود که به‌کارگیری فناوری روسی احتمالا معضلاتی را برای همکاری‌های نظامی در چارچوب ائتلاف غربی ناتو به وجود خواهد آورد.

بر اساس اطلاعات منابع روسیه، سامانه دفاع موشکی “اس ۴۰۰” از سال ۲۰۰۷ میلادی عملیاتی شده است. این سامانه توان آن را دارد که جنگنده‌ها و موشک‌های کروز و بالستیک را هدف قرار دهد و علاوه بر این علیه اهداف زمینی نیز به کار گرفته شود. برد موشک‌های این سامانه ۴۰۰ کیلومتر و ارتفاع پرتاب آن ۳۰ کیلومتر برآورد می‌شود.

زمانی که یک جنگنده روسی در سال ۲۰۱۵ در مرز سوریه با ترکیه، توسط ارتش ترکیه سرنگون شد، مناسبات دو کشور به تیرگی گرایید، اما در این میان آنکارا و مسکو به هم نزدیک شده و توانسته‌اند به روابط خود شکلی عادی ببخشند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5536

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا