آخرین گزارش از وضعیت سهیل عربی Reviewed by Momizat on . زندانی عقیدتی سهیل عربی  محبوس در زندان اوین در حالی که سیزدهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود را پشت سر می گذارد با کاهش فشار خون و از دست دادن وزن روبروست. ا زندانی عقیدتی سهیل عربی  محبوس در زندان اوین در حالی که سیزدهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود را پشت سر می گذارد با کاهش فشار خون و از دست دادن وزن روبروست. ا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » آخرین گزارش از وضعیت سهیل عربی

آخرین گزارش از وضعیت سهیل عربی

آخرین گزارش از وضعیت سهیل عربی
 
زندانی عقیدتی سهیل عربی  محبوس در زندان اوین در حالی که سیزدهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود را پشت سر می گذارد با کاهش فشار خون و از دست دادن وزن روبروست. این زندانی روز گذشته برای تفهیم اتهام از بابت پرونده جدید به بازپرسی دادسرای مستقر در زندان اوین منتقل شد.

 کیهان نوین: سهیل عربی زندانی عقیدتی محبوس در سالن ۲ اندرزگاه ۷ زندان اوین از دوم شهریورماه، اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز کرده است و پس از گذشت ۱۳ روز کماکان به این اعتصاب ادامه می دهد.

به موازات اعتصاب غذا و تحلیل قوای جسمانی این زندانی، پرونده جدیدی نیز در دادسرای مقدسی زندان اوین علیه وی به پیش می رود.

یک منبع مطلع از آخرین وضعیت این زندانی عنوان کرد روز گذشته سهیل به دادسرای مستقر در زندان اوین منتقل و از بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهن به رهبری و توهین به مقدسات تفهیم اتهام شد.

آقای عربی در پاسخ به این اتهامات عدم وجود مصداق برای اتهامات ذکر شده بخصوص توهین ها را مورد تاکید قرار دادند، همینطور نوشته های همسر خود در صفحه فیسبوک شخصی اش را مبرا از مصداق تبلیغ علیه نظام دانستند.

سهیل عربی همچنین اقاریر اخذ شده در دوران بازجویی اخیر را ناشی از فشار بازجوها دانسته و ضمن رد این اقاریر اقدام به اعلام جرم از تیم بازجویی نموند.

بازپرس پرونده نهایتا اقدام به صدور یکصد میلیون تومان قرار وثیقه برای آقای عربی نمودند. این زندانی در حال حاضر در حال تحمل حبس در زندان است اما مشخص نیست در هفته های آینده وضعیت حقوقی او چه شرایطی پیدا خواهد کرد.”

علاوه بر تشکیل و پیشرفت پرونده فوق، آقای عربی با تحلیل قوای جسمانی نیز روبروست، در حال حاضر این زندانی با کاهش ۱۱ کیلوگرمی وزن و افت فشار خون (فشار ۹) روبروست.

آقای عربی طی روزهای گذشته، به علت وخامت حال عمومی و خون ریزی معده چندین مرتبه به بهداری زندان اوین منتقل شده است.

برای یادآوری رویه منتهی به اعتصاب غذای این زندانی عقیدتی، لازم به ذکر است در حالی که وی در حال تحمل چهارمین سال از دوره محکومیت خود به سر می برد مورخ ۹ مردادماه از بازداشت همسرش، نسترن نعیمی باخبر شد.
نسترین نعیمی، همسر سهیل عربی به اتهام معاونت در تبلیغ عیه نظام بازداشت شد، وی متهم شد که حکم صادره از سوی قاضی رازینی در مورد سهیل عربی را با رسانه ها در میان گذاشته است.

آقای عربی به نشانه اعتراض از روز ۱۰ مردادماه دست به اعتصاب غذا زد. اندکی بعد او نیز به بند ۲ الف سپاه پاسداران واقع در زندان اوین که محل نگهداری همسرش بود منتقل شد و مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

پس از هشت روز آقای عربی به بند سابق خود بازگردانده شده، همسرش نیز با تودیع وثیقه آزاد شد و این زندانی به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان داد.

با اینحال از زمان بازگشت به بند عمومی ۷ این زندانی و خانواده او با افزایش فشار نیروهای امنیتی روبرو شده اند.

گزارش می شود در چند نوبت نیروهای امنیتی با همسر آقای عربی که به تازگی آزاد شده است تماس گرفته و اقدام به تهدید او در خصوص اطلاع رسانی و سرانجام وضعیت همسرش نموده اند.

بعضی از این تهدیدات و بازجویی ها در حضور فرزند خردسال این خانواده صورت گرفته است که موجب دشواری بیشتر آنان شده.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2410

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا