کاهش ۳۳ درصدی خرید نفت هند از ایران Reviewed by Momizat on . کشور هند واردات نفت خود از ایران را به یک سوم تقلیل داد و خرید نفت از عراق را افزایش داده و این اقدام باعث شد ایران از جایگاه دوم به جایگاه سومین کشور صادر کنند کشور هند واردات نفت خود از ایران را به یک سوم تقلیل داد و خرید نفت از عراق را افزایش داده و این اقدام باعث شد ایران از جایگاه دوم به جایگاه سومین کشور صادر کنند Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » کاهش ۳۳ درصدی خرید نفت هند از ایران

کاهش ۳۳ درصدی خرید نفت هند از ایران

کاهش ۳۳ درصدی خرید نفت هند از ایران
 
کشور هند واردات نفت خود از ایران را به یک سوم تقلیل داد و خرید نفت از عراق را افزایش داده و این اقدام باعث شد ایران از جایگاه دوم به جایگاه سومین کشور صادر کننده نفت به هند تنزل پیدا کند. 

کیهان نوین: دارمندرا پرادهان وزیر نفت هند روز دوشنبه ۲۴ ژوئیه بعد از دیدار با ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق، در توییتر خود نوشت: عراق در ۶ ماه گذشته از سعودی پیشی گرفته و به بزرگ‌ترین منبع تامین‌کننده نفت هند تبدیل شده است.

بنابرای گزارش هند در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری در بخش نفت عراق است و این مذاکرات به دنبال ایجاد تنش این کشور با ایران بر سر عدم واگذاری میدان گازی فرزاد ب آغاز شده است. همین امر باعث شد تا هند به عنوان اقدامی برای حفاظت از منافع اقتصادی خود خرید نفت از ایران را به میزان یک سوم کاهش دهد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 31

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا