تخریب یک پل توسط طالبان در شمال افغانستان Reviewed by Momizat on . گروه طالبان، پلی را در ولایت بلخ تخریب کرده‌اند که دو ولسوالی مهم این ولایت را با هم وصل می‌کرد. کیهان نوین: وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان می‌گوید که این پ گروه طالبان، پلی را در ولایت بلخ تخریب کرده‌اند که دو ولسوالی مهم این ولایت را با هم وصل می‌کرد. کیهان نوین: وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان می‌گوید که این پ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تخریب یک پل توسط طالبان در شمال افغانستان

تخریب یک پل توسط طالبان در شمال افغانستان

تخریب یک پل توسط طالبان در شمال افغانستان
 

گروه طالبان، پلی را در ولایت بلخ تخریب کرده‌اند که دو ولسوالی مهم این ولایت را با هم وصل می‌کرد.

کیهان نوین: وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان می‌گوید که این پل، ولسوالی‌های چمتال و چاربولک ولایت بلخ را با هم وصل می‌کرد که توسط گروه طالبان تخریب شده‌اند.

این وزارت تاکید کرده‌است که تلاش‌ها برای ترمیم وبازسازی این پل جریان دارد؛ تا به زودترین فرصت، برای رفت‌وآمد دوباره فعال گردد.

در عین حال، مرکز رسانه‌های حکومت افغانستان نیز با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که این کار گروه طالبان بوده‌اند و این گروه می‌خواهند تا زیربناهای افغانستان را از از بین ببرند.

این درحالی‌‎ست که ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان، تخریب پل توسط انفجار را می‌پذیرد، اما می‌گوید که این کار گروه طالبان نبوده‌اند.

سخن‌گوی گروه طالبان می‌گوید، کسانی می‌خواهند که نام این گروه بد نمایند.

گفتنی‌ست که گروه طالبان سال گذشته نیز یک پل سیصد متره را در ولایت قندز و تخار تخریب کردند که این ولایت‌ها را به شیرخان بندر، وصل می‌کرده‌است.

بلخ از جمله ولایت‌های نسبتا امن در شمال افغانستان است که هرازگاهی گروه طالبان با راه‌اندازی حملات تروریستی در این ولایت باعث مختل شدن اوضاع امنیتی می‌گردند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 983

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا