تجمع اعتراضی در شمال افغانستان Reviewed by Momizat on . تجمع روز، سه‌شنبه، ۱۰ اسد/مرداد در شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ برگزار شد که به گفته شاهدان در آن بیش از دوهزار نفر در آن شرکت کرده بودند. کیهان نوین: هواداران تجمع روز، سه‌شنبه، ۱۰ اسد/مرداد در شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ برگزار شد که به گفته شاهدان در آن بیش از دوهزار نفر در آن شرکت کرده بودند. کیهان نوین: هواداران Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تجمع اعتراضی در شمال افغانستان

تجمع اعتراضی در شمال افغانستان

 

تجمع روز، سه‌شنبه، ۱۰ اسد/مرداد در شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ برگزار شد که به گفته شاهدان در آن بیش از دوهزار نفر در آن شرکت کرده بودند.

کیهان نوین: هواداران ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان، عطا محمد نور، والی ولایت بلخ و محمد محقق، معاون ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی، در شهر مزار شریف در شمال افغانستان، تجمع اعتراضی برپا کردند.

تجمع روز، سه‌شنبه، ۱۰ اسد/مرداد در شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ برگزار شد که به گفته شاهدان در آن بیش از دوهزار نفر در آن شرکت کرده بودند.

هدف از این تجمع حمایت از خواسته‌های ائتلاف ملی برای نجات افغانستان اعلام شده ‌است که خواهان “اصلاحات گسترده” به ویژه در ساختارهای امنیتی افغانستان است.

برگزارکنندگان این گردهمایی گفته‌اند که این تجمع در سایر ولایت‌های افغانستان نیز ادامه خواهد یافت.

ارگ ریاست جمهوری در واکنش به تجمع امروز گفته که بیشتر صحبت‌های معترضان مبتنی بر اهداف و اغراض شخصی است.

ژنرال دوستم، عطا محمد نور و محمد محقق از چهره‌های با نفوذ شمال افغانستان به شمار می‌روند.

این چهره‌ها یک ماه پیش در شهر آنکارای ترکیه ائتلاف ملی برای نجات افغانستان ‘ را تشکیل دادند که با واکنش گسترده در سراسر افغانستان به همراه بود. ارگ ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به تشکیل این ائتلاف گفت: “آنهایی که این ائتلاف را ایجاد کرده‌اند، خود جز حکومت هستند و هر نوع مطالبات و نارسایی‌های مطرح شده متوجه خود آنها نیز است.

عطا محمد نور، والی بلخ دراین مراسم گفت که وضعیت کنونی امنیتی افغانستان برای مردم این کشور قابل قبول نیست و مردم افغانستان خواستار تامین امنیت هستند.

او از دولت خواست که “سران بی‌کفایت امنیتی” را برکنار کند.

آقای نور از ساختار کمیسیون ‌انتخابات نیز انتقاد کرد و مدعی شد که کمیسیون اصلاحات اداری که تقرری‌های کارمندان ملکی دولت از آنجا انجام می‌شود، نیز در محور یک شخص می‌چرخد.

والی بلخ رئیس جمهوری غنی را به انحصار قدرت متهم کرد و خواستار بازگشت بدون قید و شرط ژنرال دوستم به افغانستان شد و گفت که باید صلاحیت‌ها و وظایف اصلی آقای دوستم، به او بازگردانده شود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 983

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا