پرده برداری از مجسمه الهام‌گرفته از منشور کوروش در لس‌آنجلس Reviewed by Momizat on . همزمان با جشن‌های روز استقلال در آمریکا، گروهی از ایرانی‌های مقیم ایالات متحده یک مجسمه الهام‌گرفته از منشور کورش به شهر لس‌آنجلس هدیه کردند به نام 'مجسمه آزادی همزمان با جشن‌های روز استقلال در آمریکا، گروهی از ایرانی‌های مقیم ایالات متحده یک مجسمه الهام‌گرفته از منشور کورش به شهر لس‌آنجلس هدیه کردند به نام 'مجسمه آزادی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » پرده برداری از مجسمه الهام‌گرفته از منشور کوروش در لس‌آنجلس

پرده برداری از مجسمه الهام‌گرفته از منشور کوروش در لس‌آنجلس

پرده برداری از مجسمه الهام‌گرفته از منشور کوروش در لس‌آنجلس
 
همزمان با جشن‌های روز استقلال در آمریکا، گروهی از ایرانی‌های مقیم ایالات متحده یک مجسمه الهام‌گرفته از منشور کورش به شهر لس‌آنجلس هدیه کردند به نام ‘مجسمه آزادی’.

کیهان نوین: بنیاد فرهنگ، یک بنیاد غیرانتفاعی ایرانی-آمریکایی که ساخت این اثر را سازماندهی کرده در وب‌سایت خود در مورد این مجسمه می‌نویسد که اکنون این اثر حکم «مجسمه آزادی ساحل غربی» آمریکا را دارد.

علی رازی، بنیان‌گذار و رئیس هیئت مدیره بنیاد فرهنگ در گفت‌وگو با روزنامه لس‌آنجلس تایمز می‌گوید که منشور کوروش که الهام‌بخش این اثر شده ارزش نمادین ویژه‌ای برای روز استقلال آمریکا دارد.

او توضیح می‌دهد که کوروش هخامنشی، نخستین فردی بود که یک امپراتوری چندفرهنگی را بر پایه آزادی ادیان بنا کرد و «به‌جای قتل و غارت، به مردم آزادی داد که مذاهب خود را دنبال کنند.»

طراح این مجسمه هنرمند بریتانیایی، «سسیل بَلموند» است که طرح او از میان ۳۰۰ طرح دیگر که برای دریافت بودجه ۲٫۲ میلیون دلاری ساخت مجسمه رقابت می‌کردند انتخاب شده است.

به گفته آقای بلموند، این طرح با الهام‌گیری از منشور کوروش کبیر، «نمادی است برای ارزش‌های همیشگی آزادی و رواداری».

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 362

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا