هشدار یک مقام بانکی مبنی برکاهش نرخ سود بانکی در ایران Reviewed by Momizat on .  محمدرضا حسین‌زاده رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی ایران هشدار داد که نرخ بهره بانکی «به طور قطع به کمتر از ۱۵ درصد» کاهش خواهد یافت. او کاهش تدریجی سود بانکی  محمدرضا حسین‌زاده رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی ایران هشدار داد که نرخ بهره بانکی «به طور قطع به کمتر از ۱۵ درصد» کاهش خواهد یافت. او کاهش تدریجی سود بانکی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » هشدار یک مقام بانکی مبنی برکاهش نرخ سود بانکی در ایران

هشدار یک مقام بانکی مبنی برکاهش نرخ سود بانکی در ایران

هشدار یک مقام بانکی مبنی برکاهش نرخ سود بانکی در ایران
 
 محمدرضا حسین‌زاده رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی ایران هشدار داد که نرخ بهره بانکی «به طور قطع به کمتر از ۱۵ درصد» کاهش خواهد یافت. او کاهش تدریجی سود بانکی را «سیاست دولت» روحانی معرفی کرد.

کیهان نوین: طبق گزارش رسیده ، حسین‌زاده٬ علاوه بر «برنامه شورای پول و اعتبار برای تثبیت و کاهش نرخ سود بانکی»٬ بانک‌های دولتی نیز «تصمیم گرفتند که نرخ‌ها را پایین بیاورند.»

وی تصمیم مبنی بر «کاهش تدریجی سود بانکی» را «سیاست‌ دولت» دانسته و افزود که «بانک‌ها منتظر تصمیم بانک مرکزی هستند تا نرخ را اعلام کند.»

حسین‌زاده که مدیرعامل بانک ملی هم است٬ در جمع خبرنگاران بدون اعلام نرخ مدنظر بانک‌ها، از شورای پول و اعتبار خواست «هرچه سریع‌تر در این زمینه تعیین تکلیف کند.»

موضوع کاهش مجدد نرخ سود مصوب بانکی در شرایطی مطرح می‌شود که «اغلب بانک‌ها نرخ مصوب ۱۵ درصد برای سپرده و ۱۸ درصد برای تسهیلات را رعایت نمی‌کنند و مدت‌هاست نرخ سود سپرده به سطح ۲۰ درصد و بیشتر رسیده است.»

پیش از این علی طیب‌نیا٬ وزیر اقتصاد و دارایی، از بانک ملی با «پشتوانه ۹۰ سال تجربه و ریسک اعتباری صفر» خواسته بود «پیشتاز کاهش نرخ سود بانکی در کشور باشد.»

خبرگزاری درون مرزی نیز به نقل از مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام نوشت که «مهم‌ترین عامل برای رشد بازار سرمایه» کاهش نرخ سود بانکی است.

محمد کفاش پنجه‌شاهی افزود: «کاهش نرخ سود بانکی خبری نیست که بازار سهام را به یکباره متحول کند، چرا که با وجود اعلام نرخ سود جدید، بانک‌‌ها همچنان به مشتری‌‌های قدیمی خود سود بیشتر را پرداخت می‌کنند.»

به گفته وی٬ «زمانی که سیاست کاهش نرخ سود به‌ طور کامل عملیاتی شود، شاهد بهبود چشمگیر بازار سرمایه خواهیم بود.»

ایران از معدود کشورهایی است که بانک‌های آن به سپرده‌گذاران سود قابل توجهی پرداخت می‌کنند و شماری از اقتصاددانان این موضوع را از اشکالات اقتصادی کشور و دلایل رکود اقتصادی می‌دانند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5468

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا