تلاش گسترده ایران برای جذب شرکت‌های بزرگ نفتی جهان Reviewed by Momizat on . از امضای قرارداد ایران با شرکت توتال فرانسه یک هفته می‌گذرد. مقامات ایران در تلاش‌ اند برای فعالیت در زمینه اکتشاف و حفاری میدان‌های دیگر نفت و گاز کشور شرکای ج از امضای قرارداد ایران با شرکت توتال فرانسه یک هفته می‌گذرد. مقامات ایران در تلاش‌ اند برای فعالیت در زمینه اکتشاف و حفاری میدان‌های دیگر نفت و گاز کشور شرکای ج Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تلاش گسترده ایران برای جذب شرکت‌های بزرگ نفتی جهان

تلاش گسترده ایران برای جذب شرکت‌های بزرگ نفتی جهان

تلاش گسترده ایران برای جذب شرکت‌های بزرگ نفتی جهان
 
از امضای قرارداد ایران با شرکت توتال فرانسه یک هفته می‌گذرد. مقامات ایران در تلاش‌ اند برای فعالیت در زمینه اکتشاف و حفاری میدان‌های دیگر نفت و گاز کشور شرکای جدیدی بیابند.. از همکاری با کمپانی ب‌پ، لوک‌اویل و گازپروم سخن می‌رود.کیهان نوین: خبرگزاری رویترز از استانبول به نقل از مقامات مسئول شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده است که جمهوری اسلامی برای فعالیت در حوزه اکتشاف، حفاری و بهره‌برداری برای همکاری با شرکت‌های نفتی جهان آماده است.

بیست و دومین کنگره جهانی نفت از روز یکشنبه، ۱۸ تیرماه در شهر استانبول آغاز به کار کرد. در این کنگره جهانی که ۴ روز ادامه خواهد داشت، ۵۰ وزیر و ۵۰۰ مسئول انرژی از یکصد کشور جهان شرکت دارند.

جمهوری اسلامی ایران نیز پیش از برگزاری کنگره جهانی نفت اعلام کرده بود که تصمیم دارد “فرصت‌ها” را به این کنگره جهانی ببرد. “فرصت‌ها”یی که شامل جذب سرمایه‌ خارجی و فن‌آوری اکتشاب، حفاری و بهره‌برداری می‌شود.
مسئولان صنایع نفت و گاز ایران امیدوارند، پس از قرارداد همکاری مشترک با شرکت فرانسوی توتال، موفق به جلب نظر مساعد شرکت‌های نفتی دیگر، و از جمله شرکت گازپروم یا کمپانی ب‌پ (BP) گردند.

شرکت گازپروم با ۱۱۰ میلیارد دلار سرمایه، بزرگترین شرکت نفتی جهان در بلوک‌های مربوط به اکتشاف و حفاری است.

در ادامه خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری رویترز آمده است که مسئولان انرژی ایران در دو عرصه مایل به همکاری با شرکت‌های بزرگ تولید انرژی در جهان هستند.

ایران مایل است از منابع و میدان‌های موجود نفت و گاز بهره‌برداری کند. این حوزه‌ها تنها به حوزه پارس جنوبی محدود نمی‌شوند، بلکه میدان‌های آزادگان، یاران، یادآوران، کارون، منصوری و میدان نفتی آب تیمور را نیز در برمی‌گیرند.
مسئولان صنایع نفت و گاز ایران در این راستا به همکاری با شرکت‌هایی همچون لوک‌اویل روسیه و یا مارسک دانمارک امید بسته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5468

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا