آتنا اصلانی قربانیان خاموش(سیما اتابکی) Reviewed by Momizat on .  شنیدن اتفاقی که برای آتنای معصوم افتاد برای هرکسی سخت و تکان دهنده است .اما این اولین مورد نبوده و آخرین هم نخواهد بود . جامعه بحران زده ما در همه مظاهر اخلاق  شنیدن اتفاقی که برای آتنای معصوم افتاد برای هرکسی سخت و تکان دهنده است .اما این اولین مورد نبوده و آخرین هم نخواهد بود . جامعه بحران زده ما در همه مظاهر اخلاق Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » آتنا اصلانی قربانیان خاموش(سیما اتابکی)

آتنا اصلانی قربانیان خاموش(سیما اتابکی)

آتنا اصلانی قربانیان خاموش(سیما اتابکی)
 
 شنیدن اتفاقی که برای آتنای معصوم افتاد برای هرکسی سخت و تکان دهنده است .اما این اولین مورد نبوده و آخرین هم نخواهد بود .

جامعه بحران زده ما در همه مظاهر اخلاق و تمدن به قهقرا می رود . دلایل زیاد پوشیده نیست اما جامعه خفقان زده بر همه ناهنجاریها سرپوش می گذارد .
در جامعه مدینه النبی اسلامی ما ،تنها چیزی که آشکار است ریشهای بلند ملاها و وابستگان حکومتی است و جای مهرهای پینه بسته بر پیشانی اساتید اخلاق!
در جامعه ای که بحران نا کارآمدی حاکمیت آنچنان گسترده است که مسئولان رده اول یکدیگر را به جرمها و فسادهای متعدد متهم می کنند و فرد متهم شده ،تنها به لبخندی تمسخر آمیز بسنده می کند تا بگوید که چند برابر اسناد اتهامهایش از رقیب سند در اختیار دارد و در نهایت ،پیش چشم میلیونها جمعیت که پای سخنانشان نشسته اند با وقاحت تمام خود را پیروز بزرگ میدان تقلب نشان می دهند واقعا چه انتظاری از قانونمندی شهروندان داریم؟!
زمانی که سردار زارعی های متشرع، آخوند گلستانی های مدعی مرجعیت، معادیخواهها و … بر مناسب قدرت نشسته اند و زمانیکه بالاترین دانش ِ بزرگترین دانشمندان و فقهای حکومت دینی تجویز و مباح دانستن ،نزدیکی با دختر بچه ۹ ساله و حتی لذت بردن از نوزاد دختر !( رساله خمینی) باشد انتظاری بیش از این نمی توان داشت که قوه اجرایی این اندیشه ( دولت-حکومت) نیز درگیر حل این مشکل بزرگ باشد!
حکومت پنهانکار ،نه تنها در عرصه اقتصاد و سیاست که حتی در عرصه های کم اهمیت دار مانند برنامه های ثلویزیونی نیز ،فریب کار و دو دوزه باز است.آنان با انکار و پنهان کردن بسیاری از ناهنجاریهای رخداده متاثر از عمل حکومتی ها ،تلاش بر نشان دادن جامعه ای دارند که در آن فسادی وجود ندارد،و همه مسلمانان پاستوریزه ای هستند که تنها هم و غمشان ،زیارت کربلا و نجف وبی بی سکینه ومرقد حضرت معصومه است . این امت دروغین جز خواندن زیارت عاشورا و دعای کمیل و … کاری ندارند ،شب زنده داریهایشان با استغاثه و دعا و اشکهای توبه است نه پای منقل و بافور و …
اما واقعیتها از چیز دیگری حکایت دارد ،دروغ و فریب تمام نشدنی حکام ستمکار با بالا رفتن گوشه ای از پرده های ضخیم پنهانکاری ،نشان می دهد که این جماعت متشرع به هیچ اصولی در اخلاق و سیاست و دین اعتقادی ندارند. بی شک مریدان این جماعت نیز پیرو و طالب آنند که همچون مرادشان باشند !
دوستی نقل می کرد در یکی از جلسات مهم ،آقای وزیر آنچنان در بکار بردن الفاظ رکیک افراط می کند که صدای چند نفر از بزرگان در همان جلسه در می آید که آقای وزیر مراعات ادب را بکنید! کافی است در یکی از جلسات خصوصی این آقایان شرکت کنید تا ببینید که مرزهای وقاحت تا کجا ادامه دارد!
جریان تجاوز و قتل آتنا و آتناها محصول چنین اجتماعاتی است . از روز ی که جمهوری اسلامی به حکومت رسید تا به امروز همه رسانه ها صوتی-تصویری ،مطبوعات و بسیاری از شبکه های مجازی در اختیار حکومت بوده است ،بودجه و خوراک آن را حکومت تامین کرده است .شما نمی توانید سازمان و اداره ای را در جمهوری اسلامی پیدا کنید که در آن حداقل یک آخوند مفت خور به عنوان نماینده ولی فقیه یا مسئول عقیدتی و … حضور نداشته باشد .قوه قضائیه در بست در اختیار روحانیون قرار دارد ،اکثریت نمایندگان مجلس روحانی و پاسدارند و حتی دکترهایشان هم فارغ التحصیل مدارس فقاهتی قم اند ( همین چند روز قبل آقای دکتر کواکبیان اصلاح طلب در مجلس به آخوندهای معترض می گوید که من هم در همان مدارس حوزه درس خوانده ام ) ،روحانیتی که تنها ادعایش اصلاح اجتماع و هدایت مردم به راه راست است در این سالها جز چاه نمایی و هدایت به بی راهه ها کاری نکرده است .
درچنین فضایی تنها کافی است به هر طریقی ریشتان به حکومت وصل باشد تا مجاز به انجام هر کارخلافی باشید .زنی در دفاع از خود فردی اطلاعاتی را که قصد تعرض به وی را داشت به قتل می رساند الان سالهاست این زن به جرم دفاع از حیثیت خود در زندان است و حکم اعدامش صادر شده است . قاری قران کودکانی را که برای یاد گیری قران در کلاسهایش شرکت کرده اند مورد تعرض قرار می دهد . خانواده های این کودکان از وی شکایت می کنند اما هیچ نتیجه ای عایدشان نمی شود ! طبیعی است ارتکاب جرمهایی که مجازاتی در پی ندارند دیگران را هم به تکرار آن جرمها ترغیب می کند. کتمان حقیقت فساد و جرم و جنایت برای نشان دادن سلامتی جامعه ،راه به جایی نمی برد در همین مورد آتنا قاتل دستگیر شده به قتلهای دیگری هم اقرار می کند( قتلهایی که تا امروز حکومت آنها را پنهان نگاه داشته بود) ،موارد مشابه بسیار است که با دستگیر اتفاقی یکی ،معلوم می شود تعداد زیادی از قتلهای مشابه اتفاق افتاده بود و البته هیچ گزارشی از آنها منتشر نشده بود.

ما این گونه اخبار را پنهان می‌کنیم تا زمان دستگیری احتمالی مجرم! در چنین شرایطی جامعه خود را بدون حفاظ می بیند و از این جنایات تنها هراسی باقی می ماند از اینکه نکند برای خانواده من هم چنین اتفاقی بیفتد..
در ایران ما، وقتی یک جانی به یک دختر تعرض می‌کند حداکثر خود را با یک خانواده، طرف می‌بیند که به راحتی با تهدیدهایی مانند پخش فیلم تعرض و یا تجاوز به عضو دیگر خانواده، آنان را از شکایت منصرف می‌کند. به دلیل عدم اعتماد به دادگستری و عدم وجود ابزار دفاعی در برابر مجرمان،و حتی به دلیل حفظ حیثیت خانواده،بسیاری از افراد از فاش کردن تجاوز به نوامیس خود ،خود داری می کنند بدیهی است اثر این رفتار بر شدت یافتن این اعمال مجرمانه بی تاثیر نخواهد بود.
خاطیان و جنایت کاران بی واهمه از عواقب کار خود ،از اعمال خود فیلم تهییه می کنند و آن را در رسانه های مجازی به نمای می گذارند جریان زهرا امیرابراهیمی و موارد مشابه بسیارند . فضای اجتماعی کشور به جای ابراز همدردی با فرد مورد تعرض و خانواده وی ،به تکثیر این فیلمها و تصاویر می پردازند و به جای آرامش دادن به خانواده ها ،بر زخمهایشان نمک پاشند . این واقعیتی است رنج آور که متاسفانه ما بیش از آنکه در فکر مواجهه با مرتکبین این نوع اعمال خلاف باشیم بیشتر به فکر گرفتن عکس و فیلم برای عرضه در فضای مجازی هستیم.
ولی در غرب، کودک، از جامعه ربوده می‌شود نه از خانواده؛ و جانی می‌داند از فردا، جنایت او مورد توجه همه¬ی رسانه هاست و انصراف شاکی خصوصی تأثیری ندارد.

عوامل حکومتی در گسترش این فضا نقش عمده و محوری دارند ،آنان با در دست داشتن فتاوی از مراجع مذهبی به دختران باکره در زندانهای رژیم تجاوز می کنند با این توجیه که حتی در دنیای بعد از مرگ هم آنان سر از بهشت در نیاورند .
آنان برای ادامه حکومت خود،حتی به خودی ترین و خدمتگزارترین افرادشان هم رحم نمی کنند مرزهای وقاحت را در همه زمینه ها دریده اند.جریان پخش تصاویر از بازجویی های همسر سعید امامی یکی از مهمترین عوامل اطلاعاتی رژیم نمونه ای از این ذهنیت بیمار عوامل حکومتی است.

اینک ما در شرایطی قرار داریم که بنا به گزارش چند روز قبل رئیس قوه قضائیه در هفته این قوه،سالیانه ۱۵ میلیون پرونده در دادگاه ها داریم ( با این فرض که تکلیف همه این پرونده ها در همان سال معلوم شود و برای سالهای آینده نماند) .معنای این گزارش لاریجانی این است که اگر آمار افراد بالای ۱۸ سال( آمار واجدین شرایط رای دادن در انتخابات سال ۹۶)را ۵۶ میلیون نفر در نظر بگیریم . اگر بپذیریم که هر پرونده حداقل دو شاکی و متشاکی دارد و هرکدام، حداقل یک خانواده ی سه نفره و نه بیشتر باشند، تعداد افراد درگیر دادگستری ایران، رقم سرسام آور ۴۵ میلیون نفر است و این یعنی فاجعه! راستی چه اتفاقی در کشور رخداده که به چنین آماری رسیده ایم . این در حالی است که در کشور سوئد بنا به آمار تعداد دادگاهها بسیار کم و اکثر این دادگاهها به دلیل فقدان پرونده تنها یکی دو روز در ماه فعال هستند . در کشوری که تعداد خانواده های رسمی( ازدواج های ثبت شده ) در آن اندک است و روابط جنسی در آن کاملا آزاد است!
در کشور ما روابط جنسی یک تابو تلقی می شود ، که سخن گفتن از آن در رسانه ها حتی در محدوده پزشکی با محدودیتهای بسیار مواجه است ،اما در فضای واقعی کشور در همه جا حتی در مدارس ابتدایی هم کودکان و نوجوانان به افراطی ترین و ناموجه ترین شکلی به روابط پنهان جنسی روی آورده اند.برخی تحقیقات میدانی آمار و ارقامی وحشتناک از گرایش نوجوانان به دیدن تصاویر پورنو نشان می دهند.
بحران اجتماعی- اقتصادی ،تغییر ارزشهای فرهنگی جامعه ،ازدواجهای مصلحتی را به شدت افزایش داده است بسیار می بینیم و می شنویم که ازدواجها به طلاق منجر می شود تنها به این دلیل که از ابتدا دختر به دنبال دریافت مهریه بوده است.
زنان و دخترانی که با هزینه های سنگین به امید یافتن موقعیت شغلی مناسب ،تحصیل کرده اند برای یافتن شغل در ادارات و شرکتهای خصوصی ،مجبورهستند در برابرخواسته های نامشروع کارفرمایانشان تن به هر کاری بدهند. و متاسفانه زنان کشورمان چاره ای جز این ندارند که بین ادامه کار در این شرکتها با شرایط ویژه! و بیکاری یکی را برگزینند!
در شهرهای شمالی کشور خودفروشی زنان به حدی افزایش یافته که صحبت از چندین هزار روسپی خانه در یک منطقه توریستی دور از واقعیت نیست .
در شهرهای مذهبی نیز گسترش روز افزون روسپی خانه های نیمه قانونی روند رو به تزایدی پیدا کرده اند .همه اینها از واقعیت بزرگ پنهان در جامعه حکایت دارند.

قدرت رسانه‌ای، باید بتواند به هر خلافکاری بفهماند که جامعه نسبت به جرم های خشن، به ویژه نسبت به کودکان و دختران، حساسیت دارد و به سادگی از این اعمال در نمی گذرد . خلافکاران در هر رده و لباسی باید بدانند که هیچ عمل خلافی از چشمهای ناظران نظم جامعه پنهان نمی ماند و مجرمان به شدت مجازات خواهند شد.
در پایان به ذکر این نکته بسنده می کنم که در چنین شرایطی ابراز همدری هر چه بیشتر مردم با سوگواران و ستم دیدگانی که عزیزانشان مورد تعرض قرار گرفته و به قتل رسیده اند ،با سنگین تر کردن نگاه محکوم کننده جامعه به اینگونه افراد می توان فضا را برای این افراد خاطی ،ناامن کرد و نشان داد که این اعمال هرگزاز نگاه جامعه بی مجازات نخواهد .

سیما اتابکی

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 31

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا