گزارشی ازآخرین وضعیت طاهره ریاحی خبرنگار و فعال رسانه‌ای محبوس درزندان اوین Reviewed by Momizat on . طاهره ریاحی، خبرنگار و دبیر سرویسی خبرگزاری برنا، هم اکنون به صورت بلاتکلیف در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین، در وضعیت روحی وخیمی به سر می‌برد. کیهان نوین طاهره ریاحی، خبرنگار و دبیر سرویسی خبرگزاری برنا، هم اکنون به صورت بلاتکلیف در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین، در وضعیت روحی وخیمی به سر می‌برد. کیهان نوین Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » گزارشی ازآخرین وضعیت طاهره ریاحی خبرنگار و فعال رسانه‌ای محبوس درزندان اوین

گزارشی ازآخرین وضعیت طاهره ریاحی خبرنگار و فعال رسانه‌ای محبوس درزندان اوین

گزارشی ازآخرین وضعیت طاهره ریاحی خبرنگار و فعال رسانه‌ای محبوس درزندان اوین
 
طاهره ریاحی، خبرنگار و دبیر سرویسی خبرگزاری برنا، هم اکنون به صورت بلاتکلیف در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین، در وضعیت روحی وخیمی به سر می‌برد.

کیهان نوین:  طاهره ریاحی، خبرنگار و فعال رسانه‌ای پس از شش ماه بازداشت همچنان در انفرادی ۲۴۱ اوین نگهداری می‌شود و بر اثر فشار اعمال‌شده از سوی بازجویان وزارت اطلاعات در شرایط روحی شدیداً وخیمی قرار دارد.

گفتنی است که علیرغم گذشت بیش از شش ماه از زمان بازداشت این خبرنگار، تاکنون زمانی برای برگزاری دادگاه وی تعیین نشده است.

مسئولین قضایی همچنین با وجود تودیع وثیقه از سوی خانواده برای این فعال رسانه‌ای از آزادی وی خودداری کردند.

طاهره ریاحی در پنجم فروردین‌ماه سال جاری به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۱ زندان اوین منتقل شد و در تمام طول این مدت تحت بازجویی و فشارهای روانی قرار داشته است،

طی ماه‌های گذشته اخباری مبنی بر صدمه دیدن چشم‌چپ طاهره ریاحی، روزنامه‌نگار بازداشتی منتشر شد؛ در پی رسانه‌ای شدن این خبر روابط عمومی خبرگزاری برنا روز پنج شنبه ۱۴ بهمن‌ماه در اطلاعیه‌ای «آسیب چشم‌چپ طاهره ریاحی» را رد و آن را «ادعای کذب برخی شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های معاند» عنوان کرد، اما یک منبع آگاه به وضعیت طاهره ریاحی گفت: مسئولین به خانواده طاهره گفته‌اند که «خبر صدمه چشمش را جدی نگیرید. وقتی آزاد شود خودتان می‌بینید.»

طاهره ریاحی، خبرنگار و دبیر سرویسی خبرگزاری برنا «وابسته به دولت» در تاریخ هفتم دی‌ماه از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به سلول انفرادی ۲۰۹ منتقل شد. اتهام او تبلیغ علیه نظام است و به گفته این منبع ازجمله مصادیق و مستندات این اتهام «سؤال‌های او درباره حساب‌های مالی رییس قوه قضاییه در یک نشست خبری و همچنین امضا بیانیه‌ای برای لزوم آزادی روزنامه‌نگاران زندانی بوده است.»

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من آزادی میخواستم!!!
من آزادی را با عشق میخواستم…
انها با اسارت تحویلم دادند!!!
من زیستن را با آزادی میخواستم…
ان ها به خفت دچارم کردند!!!
من نانوشته ها دیدم
و نادیده ها خواندم
وقتی که گناه ابزار بود
و قانون بهانه
وقتی رهایی
جرم محسوب می شد
و طلبش هنجار جامعه
من زندان را چشیده ام!
من طعم تلخ اسارت را
با خون دل خورده ام…؛
زندان… عشق… آزادی …
و آزادی …
چه بی مهابا پر‌ کشیدی از سرزمینم…

تعداد نوشته ها : 1959

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا