کشته و زخمی شدن ۸۰ تن براثرحمله انتحاری در کابل Reviewed by Momizat on . در انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده که صبح روز چهارشنبه 10 خرداد در محله دیپلماتیک کابل روی داد، دست‌کم ۸۰ غیرنظامی، از جمله زنان و کودکان کشته و ۳۰۰ نفر دیگر زخمی در انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده که صبح روز چهارشنبه 10 خرداد در محله دیپلماتیک کابل روی داد، دست‌کم ۸۰ غیرنظامی، از جمله زنان و کودکان کشته و ۳۰۰ نفر دیگر زخمی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » کشته و زخمی شدن ۸۰ تن براثرحمله انتحاری در کابل

کشته و زخمی شدن ۸۰ تن براثرحمله انتحاری در کابل

کشته و زخمی شدن ۸۰ تن براثرحمله انتحاری در کابل
 
در انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده که صبح روز چهارشنبه ۱۰ خرداد در محله دیپلماتیک کابل روی داد، دست‌کم ۸۰ غیرنظامی، از جمله زنان و کودکان کشته و ۳۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

کیهان نوین: طبق گزارش خبرگزاری افغانستان این انفجار صبح چهارشنبه دهم خرداد ماه در منطقه وزیراکبرخان کابل، نزدیک به کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان و محله‌ای که بیشتر سفارت‌خانه‌ها و دفاتر خبرگزاری‌های خارجی در آن قرار دارد، رخ داده است.

ساعاتی پس از وقوع انفجار، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد این گروه هیچ دخالتی در این اتفجار نداشته است. سخنگوی طالبان همچنین این دست حملات را که «بدون هیچ هدفی تنها به غیرنظامیان آسیب می‌زند» محکوم کرد.

در این انفجار محل اقامت سفیر ایران در افغانستان و نیز دفتر نمایندگی صدا و سیمای جمهوری اسلامی آسیب دیده است.در زمان انفجار تنها دو تن از کارکنان سفارت در محل حضور داشتند که دچار «جراحت‌های سطحی» شدند

در زمان انفجار تنها دو تن از کارکنان سفارت ایران در محل حضور داشتند که دچار «جراحت‌های سطحی» شدند. بنابراین گزارش سقف‌های کاذب سفارت و شیشه‌های پنجره‌‌ها تخریب شده و به تاسیسات سفارت ایران آسیب رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5456

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا