“طراح اصلی حملات تهران در خارج از ایران کشته شد” Reviewed by Momizat on . محمود علوی شنبه شب در گفتگو با تلویزیون ایران گفته است کسی که مدیریت و طراحی این حملات را بر عهده داشته "از کشور خارج شده بود اما با همکاری سرویس‌های دوست، روز محمود علوی شنبه شب در گفتگو با تلویزیون ایران گفته است کسی که مدیریت و طراحی این حملات را بر عهده داشته "از کشور خارج شده بود اما با همکاری سرویس‌های دوست، روز Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » “طراح اصلی حملات تهران در خارج از ایران کشته شد”

“طراح اصلی حملات تهران در خارج از ایران کشته شد”

“طراح اصلی حملات تهران در خارج از ایران کشته شد”
 
محمود علوی شنبه شب در گفتگو با تلویزیون ایران گفته است کسی که مدیریت و طراحی این حملات را بر عهده داشته “از کشور خارج شده بود اما با همکاری سرویس‌های دوست، روز شنبه کیفر جنایت خود را متحمل شد”.

کیهان نوین: او در برنامه ویژه گفت‌وگوی خبری گفته است «فردی که فرماندهی» مهاجمان به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت‌الله خمینی را برعهده داشت، در مناطق مرزی مستقر شده بود و پس از کشته‌شدن مهاجمان از کشور خارج شد.

وی سپس افزوده است نیروهای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی دوست و همکار او را کشته‌اند.

محمود علوی نگفته‌است فردی که از او با عنوان فرمانده حملات تهران نام برده، کجا و چگونه شناسایی و کشته‌ شده‌است.

در عین حال نامی از سرویس‌های اطلاعاتی همکاری که بهجمهوری اسلامی کمک کرده‌اند برده نشده است. با در نظر گرفتن سخنان وزیر اطلاعات در مورد خروج این فرد از مناطق مرزی، به‌نطر می‌رسد منظور از سرویس یا سرویس‌های اطلاعاتی «همکار» در یک کشور همسایه است.

وزیر اطلاعات در بخشی دیگر از سخنان خود می‌گوید «طی سه روز گذشته» شماری از افراد که مرتبط با عملیات بودند، زیر ضربه بردیم و بعضی دیگر را هم که با عملیات ارتباطی نداشتند زیر نظر داشتیم.

علوی افزوده است که «۴۲، ۴۳ نفر» بازداشت شده‌اند و «خانه امنشان در کرمانشاه شناسایی شد». به گفته وزیر اطلاعات «یک خانه امن دیگر» که محل حضور مهاجمان حملات تهران بود «زیر ضربه رفت و برادر یکی از آنها که از خودشان خطرناک‌تر بود» بازداشت شد. او در مورد «خانه امن» دوم توضیح بیشتری نداده‌است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 362

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا