حمله انتحاری در شهر گردیزِ افغانستان Reviewed by Momizat on . مهاجمان انتحاری حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی، به مرکز فرماندهی پلیس شهر گردیز حمله کردند. کیهان نوین: اسدالله شیرزاد، فرمانده حوزه ۳۰۳ پلیس اسپین غر گف مهاجمان انتحاری حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی، به مرکز فرماندهی پلیس شهر گردیز حمله کردند. کیهان نوین: اسدالله شیرزاد، فرمانده حوزه ۳۰۳ پلیس اسپین غر گف Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » حمله انتحاری در شهر گردیزِ افغانستان

حمله انتحاری در شهر گردیزِ افغانستان

 

مهاجمان انتحاری حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی، به مرکز فرماندهی پلیس شهر گردیز حمله کردند.

کیهان نوین: اسدالله شیرزاد، فرمانده حوزه ۳۰۳ پلیس اسپین غر گفته است که بعد از انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در ورودی این پایگاه پلیس، ۷ انتحاری وارد پایگاه پلیس شدند.

براساس این گزارش، در این حمله هشت پلیس کشته وده تن زخمی شده و بعد از چند ساعت درگیری، تمام مهاجمان از پا درآمده اند.

مقام‌های بیمارستانی این ولایت نیز گفته بودند که ۲۰ غیر نظامی به مراکز درمانی منتقل شده که شمار از آنان سرپا مداوا شدند و افرادی که وضعیت شان وخیم بوده به کابل منتقل شده‌اند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله/ کشور افغانستان اعلام کرده که این حمله صبح امروز، یکشنبه ۲۸ جوزا/ خرداد بر فرماندهی پلیس حوزه ۳۰۳ اسپین غر ولایت پکتیا انجام شده است.

او گفته که درابتدا یک خودرو بمب گذاری شده در ورودی این پایگاه پلیس منفجر و سپس چهار مهاجم انتحاری وارد این پایگاه شده‌اند.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان افزوده که دو نفر از این مهاجمان در گام نخست کشته شدند و اکنون فقط یک نفر آنان زنده باقی مانده که با نیروهای امنیتی درگیر است.

که دو پلیس در این حمله کشته و ۵ پلیس زخمی شده اند و نیروهای ویژه پلیس وارد محل درگیری شده است.

طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته و گفته که به نیروهای پلیس مستقر در این محل تلفات سنگین وارد کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 983

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا