ادعای کشته شدن ابوبکر بغدادی ازسوی وزارت دفاع روسیه Reviewed by Momizat on . وزارت دفاع روسیه، جمعه ۱۶ ژوئن ادعا کرد که بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده، احتمالاً  رهبر گروه تروریستی (داعش) در بمباران جنگنده‌های روسی در حوالی رقه کشته شد وزارت دفاع روسیه، جمعه ۱۶ ژوئن ادعا کرد که بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده، احتمالاً  رهبر گروه تروریستی (داعش) در بمباران جنگنده‌های روسی در حوالی رقه کشته شد Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » ادعای کشته شدن ابوبکر بغدادی ازسوی وزارت دفاع روسیه

ادعای کشته شدن ابوبکر بغدادی ازسوی وزارت دفاع روسیه

ادعای کشته شدن ابوبکر بغدادی ازسوی وزارت دفاع روسیه
 
وزارت دفاع روسیه، جمعه ۱۶ ژوئن ادعا کرد که بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده، احتمالاً  رهبر گروه تروریستی (داعش) در بمباران جنگنده‌های روسی در حوالی رقه کشته شده است.

کیهان نوین: وزارت دفاع روسیه در این بیانیه گفته ابوبکر بغدادی و گروهی از رهبران داعش در ۲۸ مه در نزدیکی رقه جلسه‌ای برگزار کرده بودند. جنگنده‌های روسی محل برگزاری این جلسه را بمباران کردند و در این حمله به احتمال بسیار زیاد ابوبکر بغدادی به قتل رسیده است.

در این بیانیه آمده است:

«بر اساس اطلاعاتی که از مجراهای مختلف به دست آمده و صحت آن‌ها تأیید شده، ابوبکر بغدادی قطعاً در این جلسه حضور داشته و در اثر بمباران [جنگنده‌های روسی] احتمالاً به قتل رسیده است.»

ابوبکر بغدادی در ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴ با انتشار یک فایل صوتی در موصل اعلام خلافت کرد. نام اصلی او إبراهیم عواد ابراهیم علی محمد البدری السامرائی‌ست و پیش از اعلام خلافت او را به نام دکتر ابراهیم و ابودعاء می‌شناختند اما بعد از خلافت به او لقب امیرالمؤمنین الخلیفه ابراهیم دادند.

بغدادی در اوایل دهه ۱۹۹۰ به همراه ابومصعب الزرقاوی (بنیان‌گذار القاعده‌ عراق در سال۲۰۰۳)، به طالبان در افغانستان پیوست. او در سال ۲۰۰۳ به عضویت القاعده عراق درآمد.

نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۰۵ او را دستگیر کردند و به مدت ۴ سال در اردوگاه بوکا در جنوب عراق زندانی‌اش کردند. او پس از آزادی از زندان در سال ۲۰۰۹ به شورای مجاهدین در عراق پیوست.

به دنبال حمله آمریکا در ۲ مه ۲۰۱۱ در پاکستان که منجر به کشته شدن اسامه بن‌لادن، رهبر القاعده شد، ابوبکر بغدادی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از قتل اسامه بن‌لادن انتقام می‌گیرد. بعد از انتشار این بیانیه بود که گروه دولت اسلامی (داعش) به وجود آمد.

فوریه سال جاری وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود ابوبکر بغدادی، همچنان زنده است اما با پیشروی نیروهای عراقی در موصل از این شهر گریخته و در رهبری گروه دولت اسلامی (داعش) نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا نمی‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5456

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا