اخراج اجباری۳۲۹ پناهجو افغان در سال جاری Reviewed by Momizat on . در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از یک هزار و ۳۰۰تن از پناه‌جویان افغان از کشورهای اروپایی به افغانستان برگشته‌اند. کیهان نوین: سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت‌ک در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از یک هزار و ۳۰۰تن از پناه‌جویان افغان از کشورهای اروپایی به افغانستان برگشته‌اند. کیهان نوین: سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت‌ک Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » اخراج اجباری۳۲۹ پناهجو افغان در سال جاری

اخراج اجباری۳۲۹ پناهجو افغان در سال جاری

اخراج اجباری۳۲۹ پناهجو افغان در سال جاری
 

در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از یک هزار و ۳۰۰تن از پناه‌جویان افغان از کشورهای اروپایی به افغانستان برگشته‌اند.

کیهان نوین: سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت‌کننده‌گان پیش از چاشت روز یک‌شنبه(۷ جوزا) در یک نشست خبری گفت که نزدیک به ۸۹هزار و ۳۰۰ مهاجر از پاکستان و بیش از ۵۵ هزار از ایران برگشته‌اند.

در این میان در سال جاری میلادی از کشورهای اروپایی به شمول آلمان، فنلند و دیگر کشورها ۹۸۷ تن به گونۀ داوطلبانه و ۳۲۹ تن به صورت اجباری به کشور برگشته‌اند.

به گفتۀ وزارت مهاجرین و عودت‌کننده‌گان، اخراج اجباری ده‌ها هزار تن از کشورهای اروپایی به افغانستان پیش‌بینی شده بود ولی اقدامات و مدیریت حکومت سبب شده که تنها آمار یادشده دوباره داوطلبانه و اجباری برگشت کنند.

هرچند سید حسین عالمی بلخی گفت که در کشور یونان وضعیت پناه‌جویان افغان مساعد نیست و هیئتی نیز به خاطر حل این مشکل به آن کشور سفر کرده بود.

این در حالی‌ست که در سال جاری میلادی چند کاروان از پناه‌جویانی که از کشور آلمان به گونۀ اجباری اخراج شده بودند، توسط هواپیماها به افغانستان برگشت داده شدند.

در همین حال عالمی بلخی این را هم گفت که پس از سفری که به پاکستان در پانزدهم فبروری داشتند، با مقام‌های پاکستانی به توافق رسیدند تا کارت‌های مهاجرت پناه‌جویان را تا پایان سال ۲۰۱۷ تمدید کنند و کسانی که مدرک ندارند نیز راجستر شوند.

با این حال، در پی فشارهای پاکستان هنوز هم هفته‌وار هزاران تن از مهاجران افغانستان در آن کشور، در حال برگشت به کشور هستند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 983

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا