اتش سوزی در شمال افغانستان Reviewed by Momizat on . در نتیجۀ آتش‌سوزی در  ولایت تخار ۲۰۰ مغازه و دو بازار بزرگ از بین رفته‌اند. کیهان نوین: در نتیجۀ آتش‌سوزی در ولایت تخار که طی آن ۲۰۰ مغازه و دو بازار بزرگ از بی در نتیجۀ آتش‌سوزی در  ولایت تخار ۲۰۰ مغازه و دو بازار بزرگ از بین رفته‌اند. کیهان نوین: در نتیجۀ آتش‌سوزی در ولایت تخار که طی آن ۲۰۰ مغازه و دو بازار بزرگ از بی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » اتش سوزی در شمال افغانستان

اتش سوزی در شمال افغانستان

 

در نتیجۀ آتش‌سوزی در  ولایت تخار ۲۰۰ مغازه و دو بازار بزرگ از بین رفته‌اند.

کیهان نوین: در نتیجۀ آتش‌سوزی در ولایت تخار که طی آن ۲۰۰ مغازه و دو بازار بزرگ از بین رفته‌اند، سخن‌گوی والی تخار گفته است: «این آتش از سرای چوب فروشی آغاز شد که به گذشت زمان، دامنۀ آن در سایر نقاط‌های بازار گسترش یافت».

براساس گزارش‌های ابتدایی از ولایت تخار، آتش سوزی زمانی رخ‌داده‌است که یک بالن گاز در سرای چوب فروشی در شهر تالقان، مرکز آن ولایت انفجار کرده‌است.

هنوز از جزئیات این آتش‌سوزی که چقدر خسارات مالی برای صاحبان مغازه‌ها وارد شده‌است، معلوم نیست، اما سخن گوی والی تخار می‌گوید، دلیل این که آتش سوزی به زودی مهار نشد، و باعث افزایش خسارات مالی گردید، کمبود موترهای اطفائیه بود.

در عین حال شاهدان عینی رویداد نیز دولت را متهم می‌کنند که به زودی نتوانستند که این آتش سوزی را مهار کند که باعث افزایش خسارات مالی برای صاحبان مغازه‌ها گردیده‌اند.

تخار از جمله ولایت‌های شمال شرقی افغانستان است و این برای اولین بار است که چنین آتش سوزی بزرگ در آن ولایت رخ می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 983

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا