آغاز مرحله دوم انتخابات پارلمانی فرانسه Reviewed by Momizat on . بیش از ۴۷ میلیون رأی دهنده فرانسوی روز یکشنبه برای شرکت در دور دوم و نهایی انتخابات پارلمانی این کشور به پای صندوق‌های رأی‌گیری فراخوانده شدند. کیهان نوین: براس بیش از ۴۷ میلیون رأی دهنده فرانسوی روز یکشنبه برای شرکت در دور دوم و نهایی انتخابات پارلمانی این کشور به پای صندوق‌های رأی‌گیری فراخوانده شدند. کیهان نوین: براس Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » آغاز مرحله دوم انتخابات پارلمانی فرانسه

آغاز مرحله دوم انتخابات پارلمانی فرانسه

آغاز مرحله دوم انتخابات پارلمانی فرانسه
 
بیش از ۴۷ میلیون رأی دهنده فرانسوی روز یکشنبه برای شرکت در دور دوم و نهایی انتخابات پارلمانی این کشور به پای صندوق‌های رأی‌گیری فراخوانده شدند.

کیهان نوین: براساس گزارشها و با توجه به دور اول این انتخابات که هفته پیش برگزار شد، انتظار می‌رود که حزب امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه به پیروزی برسد. آقای مکرون حزب خود به نام “جمهوری به پیش” را حدود یکسال پیش بنا نهاد.

انتظار می‌رورد که این حزب حدود دو سوم کرسیهای پارلمانی را بدست آورد.

براساس گزارشها تقریبا نیمی از نامزدهای این حزب تاکنون هیچگاه مقام رسمی دولتی نداشته‌اند. بسیاری از نامزدهای این حزب، چهره‌های تازه‌وارد یا کم تجربه در عرصه سیاست فرانسه هستند و از طبقات مختلف جامعه، دانشجویان، بازنشستگان و حتی یک گاوباز تشکیل شده است.

درصورت نهایی شدن این پیش‌بینی‌ها، نتیجه انتخابات پارلمانی سال جاری فرانسه ضربه بزرگی بر پیکره احزاب سنتی این کشور در دهه‌های گذشته است که همواره بازیگران اصلی در صحنه سیاست فرانسه بوده‌اند.

انتظار می‌رود که مشارکت در دور دوم انتخابات کم باشد. میزان مشارکت در دور اول این انتخابات که یکشنبه گذشته (۱۱ ژوئن) برگزار شد، نیز خیلی کمتر از دوره قبل پارلمانی بود یعنی ۴۸.۷ درصد در مقایسه با ۵۷.۲ درصد در دور اول سال ۲۰۱۲ که شاید به این علت باشد که مخالفان آقای مکرون از مبارزه ناامید شده و در انتخابات شرکت فعال نداشته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 362

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا