درگیری بین قایق جمهوری اسلامی و کشتی اماراتی در خلیج فارس Reviewed by Momizat on . یک قایق ایرانی بعد از ورود غیرقانونی به آب‌های سرزمینی امارات، از سوی یک کشتی اماراتی مورد تعقیب قرار گرفته و میان آنها درگیری نیز رخ داده است . کیهان نوین: طبق یک قایق ایرانی بعد از ورود غیرقانونی به آب‌های سرزمینی امارات، از سوی یک کشتی اماراتی مورد تعقیب قرار گرفته و میان آنها درگیری نیز رخ داده است . کیهان نوین: طبق Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » درگیری بین قایق جمهوری اسلامی و کشتی اماراتی در خلیج فارس

درگیری بین قایق جمهوری اسلامی و کشتی اماراتی در خلیج فارس

درگیری بین قایق جمهوری اسلامی و کشتی اماراتی در خلیج فارس
 

یک قایق ایرانی بعد از ورود غیرقانونی به آب‌های سرزمینی امارات، از سوی یک کشتی اماراتی مورد تعقیب قرار گرفته و میان آنها درگیری نیز رخ داده است .

کیهان نوین: طبق گزارش رسانه‌های عربی، میان یک قایق متعلق به نیروهای جمهوری اسلامی و یک کشتی اماراتی در خلیج‌فارس تعقیب و گریز رخ داد. طی این درگیری یک نظامی اماراتی  کشته شد.

بر اساس ادعای کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و همینطور دولت‌های غربی بارها قایق‌ها و لنج‌هایی را در خلیج فارس و دریای عمان متوقف شده اند که در آنها ده‌ها اسلحه و انواع تسلیحات نظامی حمل می‎شده و بررسی‌ها نشان داده متعلق به جمهوری اسلامی است و برای حوثی‌ها در یمن ارسال می‌شده است.

علاوه بر نیروی دریایی ایران، نیروی دریایی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با استفاده از قایق‌های تندرو در خلیج فارس حضور دارند و بارها تقابل لفظی این قایق‌ها و شناورهای نظامی آمریکا در خلیج فارس خبرساز شده است.

روابط سیاسی ایران و امارات در سال‌های گذشته به جز موضوع جزایر سه گانه آرام بوده است.

همزمان یک سایت مصری  مدعی شد که جمهوری اسلامی از «حسین علی سجوانی» میلیاردر اماراتی و دوست صمیمی دونالد ترامپ خواسته است که برای ملایم ساختن دیدگاه ترامپ درباره ایران نقش میانجی ایفا کند.

حسین علی سجوانی، یک میلیاردر اماراتی است که از گذشته با ترامپ روابط اقتصادی داشته و از دوستان صمیمی او به شمار می‌رود. برخی رسانه‌ها وی را ایرانی الأصل معرفی کرده‌اند اما او این مسئله را رد کرده و گفته که مادربزرگش عراقی است و داییهای پدرش همچنان در بغداد زندگی می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5456

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا