حمایت سه تن از زندانیان سیاسی از خواسته آتنا دائمی Reviewed by Momizat on . سه زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین اسماعیل عبدی، آرش صادقی و یوسف عمادی،  در نامه‌ای سرگشاده، ضمن اعلام حمایت از خواسته مشروع آتنا دائمی نسبت به آسیب‌های اجتماع سه زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین اسماعیل عبدی، آرش صادقی و یوسف عمادی،  در نامه‌ای سرگشاده، ضمن اعلام حمایت از خواسته مشروع آتنا دائمی نسبت به آسیب‌های اجتماع Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » حمایت سه تن از زندانیان سیاسی از خواسته آتنا دائمی

حمایت سه تن از زندانیان سیاسی از خواسته آتنا دائمی

حمایت سه تن از زندانیان سیاسی از خواسته آتنا دائمی
 
سه زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین اسماعیل عبدی، آرش صادقی و یوسف عمادی،  در نامه‌ای سرگشاده، ضمن اعلام حمایت از خواسته مشروع آتنا دائمی نسبت به آسیب‌های اجتماعی ناشی از نقض حقوق خانواده ها در بازداشت‌های غیرقانونی و ایجاد فضای بی اعتمادی در جامعه نسبت به استقلال قوه قضاییه هشدار دادند.

متن کامل این نامه :
“در جوامع امروزی شمار سازمان‌ها و نهادهایی که برای تامین حقوق شهروندی و حفظ حریم امن خانواده ها تلاش می کنند رو به افزایش گذارده و جهان به این باور رسیده که امنیت جامعه در گرو آرامش خانواده است. بر این اساس در تدوین میثاق‌ها و منشورهای بین المللی و قانون اساسی کشورها به این مهم توجه ویژه ای شده و مانیفست تحکیم آرامش وامنیت عمومی دست‌مایه کسب آرا و کرسی‌های سیاسی احزاب فراگیر است.

یکی از حقوق پایمال شده خانواده‌ها در کشور ما، یورش غیرقانونی به منزل برخی متهمان جهت بازداشت بدون حکم ورود و احضاریه، در میان حیرت و ترس اعضای خانواده است.

اکنون آتنا دائمی فعال حقوق کودکان کار برای برداشته شدن اتهام از دو خواهرش که جرمی جز دفاع از حریم امن خانه نداشته اند در اعتصاب غذا به سر می برد. او با در دست گرفتن جان خویش، ورود غیرقانونی نیروهای امنیتی به منزل‌شان، بدون حکم و کارت شناسایی و ایجاد رعب و وحشت و ضرب و شتم اعضای خانواده اش را محکوم نموده است.

ما امضاکنندگان ذیل به عنوان فعالان حقوق بشر ضمن اعلام حمایت از خواسته مشروع آتنا دائمی نسبت به آسیب‌های اجتماعی ناشی از نقض حقوق خانواده ها در بازداشت‌های غیرقانونی و ایجاد فضای بی اعتمادی در جامعه نسبت به استقلال قوه قضاییه هشدار می دهیم.

اسماعیل عبدی، آرش صادقی و یوسف عمادی
بند ۳۵۰ – زندان اوین

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2406

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا