لغو مرخصی اسماعیل عبدی و یوسف عمادی بخاطر حمایت از آرش صادقی Reviewed by Momizat on .  اسماعیل عبدی، فعال صنفی، و یوسف عمادی، هنرمند محبوس در زندان اوین بخاطر  هشدار در مورد وضعیت آرش صادقی از حق مرخصی محروم مانده‌اند. کیهان نوین: مقامات قضایی در  اسماعیل عبدی، فعال صنفی، و یوسف عمادی، هنرمند محبوس در زندان اوین بخاطر  هشدار در مورد وضعیت آرش صادقی از حق مرخصی محروم مانده‌اند. کیهان نوین: مقامات قضایی در Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » لغو مرخصی اسماعیل عبدی و یوسف عمادی بخاطر حمایت از آرش صادقی

لغو مرخصی اسماعیل عبدی و یوسف عمادی بخاطر حمایت از آرش صادقی

لغو مرخصی اسماعیل عبدی و یوسف عمادی بخاطر حمایت از آرش صادقی
 
 اسماعیل عبدی، فعال صنفی، و یوسف عمادی، هنرمند محبوس در زندان اوین بخاطر  هشدار در مورد وضعیت آرش صادقی از حق مرخصی محروم مانده‌اند.

کیهان نوین: مقامات قضایی در پی نامه‌نگاری یوسف عمادی و اسماعیل عبدی با مسئولین زندان در خصوص وضعیت نامساعد آرش صادقی، از اعزام این دو زندانی بند ۳۵۰ اوین به مرخصی ممانعت می‌کنند.

اسماعیل عبدی و یوسف عمادی پیش‌تر طی نامه‌ای خطاب به رئیس زندان اوین، نسبت به وخامت وضعیت جسمی آرش صادقی هشدار داده و خواستار رسیدگی و اعزام وی به بیمارستان شده بودند.

یوسف عمادی، موزیسین، در مهرماه سال ۱۳۹۲ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی پس از دوران بازجویی با قید وثیقه دویست میلیون تومانی از زندان آزاد گشت.

این هنرمند در دادگاه به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «توهین به مقدسات» به سه سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم گشته و از دی‌ماه سال جاری در زندان اوین تحمل حبس می‌کند.

اسماعیل عبدی، فعال صنفی در روز سه شنبه نوزدهم آبان ماه بدون ارائه حکم در منزلش بازداشت و در ۲۲ آبان ماه از قرنطینه زندان اوین به بند هشت این زندان انتقال یافت.

دبیر کل کانون صنفی معلمان پیش‌ازاین به مدت ۱۱ ماه در بازداشت به سر برده و در دادگاه بدوی در بهمن‌ماه ۹۴ با ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال زندان محکوم‌شده بود.

در مهرماه سال جاری شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم شش سال حبس اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان را تأیید کرد.

آقای عبدی با اتهاماتی مانند «اجتماع و تبانی به‌قصد اخلال در نظم عمومی» و «تبلیغ علیه نظام»، موضوع مواد ۶۱۰ و ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی محاکمه و مصداق این اتهامات، فعالیت‌های صنفی او به‌عنوان دبیر کل کانون صنفی معلمان و سازماندهی و شرکت در تجمعات عنوان‌شده بود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2406

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا