توهین تازه لاریجانی به احمد شهید Reviewed by Momizat on . محمد جواد لاریجانی، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران را «هنرپیشه تبلیغاتی» علیه جمهوری اسلامی خواند. کیهان نوین: دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایر محمد جواد لاریجانی، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران را «هنرپیشه تبلیغاتی» علیه جمهوری اسلامی خواند. کیهان نوین: دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایر Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » سیاسی » ایران » توهین تازه لاریجانی به احمد شهید

توهین تازه لاریجانی به احمد شهید

 
محمد جواد لاریجانی، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران را «هنرپیشه تبلیغاتی» علیه جمهوری اسلامی خواند.

S-Larijaniکیهان نوین: دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران در حمله‌ای تازه، احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، را «هنرپیشه تبلیغاتی» علیه جمهوری اسلامی توصیف کرد. محمد جواد لاریجانی همچنین این نماینده مسلمان سازمان ملل را به «توهین به احکام اسلام» متهم کرد.

محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران، همچنین از رسانه‌های داخل کشور خواست مطالبی را که به گفته او با انتشارشان «امکان سوء استفاده دشمن» وجود دارد منتشر نکنند، وگرنه تبدیل به «گوشی‌هایی برای غرب» خواهند شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، جواد لاریجانی روز جمعه، ۲۵ مهر ماه، گفت: «جمهوری اسلامی موردی برای لاپوشانی و پنهان‌کاری ندارد و ضمن استقبال از سفر گزارشگر حقوق بشر به کشورمان، آمادگی فراهم کردن زمینه برای بررسی و بازدید وی از زندان‌ها را نیز دارد.»

این مقام قوه قضاییه ایران “مخالفت و توهین احمد شهید به احکام اسلام” را از دلایل ممانعت از ورود احمد شهید به ایران اعلام کرد و افزود: «ایشان حکم قصاص را که بر اساس موازین اسلامی است، درست نمی‌داند، در صورتی که به ایشان ارتباطی ندارد.»

مقامات جمهوری اسلامی تا به امروز  هرگز به احمد شهید اجازه سفر به ایران را نداده‌اند.

لاریجانی همچنین از جمهوری اسلامی به عنوان «دموکرات‌ترین کشور منطقه» یاد کرد و گفت : جمهوری اسلامی امروز از نظر حقوق بشر در «قوی‌ترین نقطه تاریخ» قرار دارد.

این نخستین حمله مقام قوه قضاییه ایران به گزارشگر ویژه سازمان ملل نیست و حملات انتقادی او در چند هفته اخیر شدت و حدت بیشتری هم یافته است.

جواد لاریجانی روز پنج‌شنبه، ۱۷ مهر، نیز ضمن «بازاری» خواندن گزارش اخیر آقای شهید، برای چندمین بار او را به «پرونده‌سازی» علیه جمهوری اسلامی متهم کرده و از او خواسته بود که استعفا کند.

لاریجانی اصحاب رسانه در ایران را عملا دعوت به خودسانسوری کرده و تاکید کرد که  افرادی که قلم در دست دارند، «نباید هر آن چیزی را که به ذهن‌شان می‌آید را بنویسند» .

صادق لاریجانی، برادر دیگر جواد لاریجانی و رییس قوه قضاییه ایران نیز هفته گذشته رسانه‌ها را به گزارش‌های «غیرمنصفانه» و تخلف متهم کرد و آنها را به برخورد تهدید کرد.

احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، در تازه‌ترین گزارش خود از ادامه محدویت گسترده آزادی بیان در ایران گزارش داده است.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

مهناز همدانیان، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری.

تعداد نوشته ها : 554

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا